Cytryna na użytek wewnętrzny

Cytronada. Pokroić cytrynę na plasterki i włożyć do wody lub dać sok z cytryny do pół szklanki wody słodzonej. Stanowi to napój dla gorączkujących, wymiotujących i mających krwotoki.

Kuracja z soku z cytryny pomagająca rozpuścić kamienie żółciowe (recepta francuska). Rozpocząć kurację od 1/2 cytryny + 1 łyżka oleju z oliwek przed jedzeniem i powiększać progresywnie aż do 9 cytryn dziennie, a następnie każdego dnia zmniejszać dawkę o pół cytryny. Kuracja trwa 4-5 tygodni. Kontynuować tę kurację stosując dziennie I-2 cytryn.

Środek przeciwczerwiowy. Zmiażdżyć cytrynę, macerować 2 godziny w wodzie z dodatkiem miodu. Przecedzić po wyciśnięciu cytryny. Wypić przed snem. Wywar z całego owocu jest wskazany przy pasożytach jelitowych.

Owsiki. Zmiażdżyć nasiona, dodać miodu i brać codziennie rano na czczo. Przekrwienie wątroby. Wieczorem zalać wrzącą wodą 3 rozkrojone cytryny. Wypić nazajutrz rano na czczo. Katar nosa i zatoki nosowe. Wprowadzić 3 razy dziennie kilka kropli soku do nosa.

Krwawienie z nosa: Włożyć do nosa wacik nasiąknięty sokiem cytrynowym. Afty, zapalenie jamy ustnej: Płukać przez kilka minut jamę ustną sokiem z cytryny z miodem i wodą. Angina: Płukać gardło sokiem cytrynowym rozpuszczonym w ciepłej wodzie. Zapalenie powiek u noworodka: Wprowadzić do oczu 1-2 krople soku cytrynowego.

Migrena: Przyłożyć na czoło kompres z soku cytrynowego lub plasterek cytryny do skroni i mocno ścisnąć głowę chustką. Rany zakażone: Przyłożyć czysty lub rozrzedzony sok z cytryny. Odmroziny: Wcierać sok cytrynowy. Można to robić również profilaktycznie.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>