ENERGIE ŻYWIOŁU POWIETRZA

Wszelkie rośliny kwitnące tradycyjne są przypisane do żywiołu powietrza, ponieważ ich zapach i nasiona roznoszą się właśnie dzięki niemu, a poza tym ich piękno jest równie ulotne, jak powiew wiatru. Powietrze, tak jak i pozostałe trzy żywioły należy do podstawowych energii w magii naturalnej. Wykorzystywane jest do pracy z takimi sferami życia, jak nauka, poznanie, intelekt, umacnianie stanu posiadania, podróże, wszelkiego rodzaju komunikacja i relacje międzyludzkie. Co prawda, są takie dziedziny życia, w których używamy wszystkich żywiołów, aby uczynić je lepszymi i szczęśliwszymi. Należą do nich: miłość, zdrowie i dostatek. W związku z tym energie powietrza możemy również skutecznie stosować i w tego typu rytuałach.

Należy pamiętać, że nie byłoby nas na Ziemi, gdyby nie ono. Jest tak samo niezbędne do przeżycia jak woda, a może nawet jeszcze bardziej – wystarczą 3 minuty bez niego, by człowiek umarł. Jest ono niewidzialne, nieuchwytne i lotne, dlatego skojarzono je z ludzką myślą, tak samo niewidzialną, a jednocześnie realną, jak ono. Symbolicznie więc oznacza intelekt, mądrość, wiedzę, komunikację i błyskotliwość. „O święte powietrze! Owiej mnie ze zła wszelkiego, wywiej to, co otacza mnie fałszywego. Daj mi siły, moc i wolę, Bym tworzył sobie dobrą dolę. Niech tak się stanie. ”

Tą prastarą inwokacją do sił powietrza, którą i Ty Czytelniku możesz wykorzystać, rozpoczynali kiedyś dzień nasi przodkowie, a szczególnie kobiety. Intonowały ją one trzykrotnie przy pierwszym porannym wyjściu na dwór, oddając cześć temu, bez czego nie istniałoby życie – powietrzu.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>