Lawenda

Lawenda wąskolistna (.Lauendula angustifolia) to aromatyczny krzew osiągający wysokość ponad 100 cm z prosto wzniesionymi i silnie rozgałęzionym łodyżkami. Liście mają kształt lancetowaty i osiągają długość do 4 cm. Kwiaty mają barwę bladoliliową (lawendową), intensywny zapach i są zebrane w kwiatostany po 6 do 10 sztuk, mogące osiągnąć długość do 8 cm. Owocem są orzeszki o charakterystycznej łśniąco-brunatnej barwie. Lubi suche, słoneczne zbocza i tereny graniczące z lasem. Naturalnie występuje na obszarze śródziemnomorskim. W Polsce rozpowszechniona w uprawie jako roślina ozdobna i użytkowa. Kwitnie od czerwca do sierpnia.

Gatunki pokrewne: lawenda zwyczajna (.Lauendula officinalis) rośnie w widnych, słonecznych miejscach, lawenda prawdziwa (Lavendula uera) także upodobała sobie suche, słoneczne tereny.

Energie ogólne: dodaje energii in, działa oczyszczająco, ochronnie i wspomagająco: przyciąga miłość, wprowadza harmonię, pobudza uczciwość oraz czystość intencji i zamiarów. Główne przesłanie: jeśli będziesz umiał zadowolić się tym, co posiadasz, to los da Ci znacznie więcej, niż gdybyś zapragnął gwiazdki z nieba.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>