LECZNICZY MASAŻ STOP CZ. II

Masaż stref refleksyjnych rozmieszczonych na stopach powoduje lepszy przepływ krwi i bioenergii, które docierają do organu powiązanego z daną strefą. Podczas masażu energia biochemiczna dociera łatwiej do chorego organu i po określonym czasie następuje wyraźna poprawa, a następnie wyleczenie. Pobudzenie krwi do lepszego przepływu ma ogromne znaczenie, albowiem krew ułatwia bardzo ważne dla organizmu czynności życiowe: przenosi wszystkie substancje budulcowe, tlen, hormony i enzymy, przeciwciała odpornościowe oraz produkty rozkładu, które są wydalane z moczem.

Zostało potwierdzone, że niedostateczny przepływ krwi przedłuża leczenie ran, eliminowanie zakłóceń w całym organizmie – w tkankach i poszczególnych organach. W miejscach, gdzie dochodzi do zakłóceń przepływu krwi, tworzą się zgrubiałe złogi, szkodliwe struktury kwasu moczowego i inne niekorzystne substancje balastowe.

Bardzo niekorzystny wpływ na krążenie krwi i bioenergii ma niewygodne, ciasne obuwie. Należy więc unikać butów uciskających stopę i wywołujących na niej stwardnienia i modzele oraz powodujących, że stopa staje się zimna, co jest oznaką niewłaściwego przepływu krwi. Nieodpowiednie obuwie może wywołać zakłócenie strefy refleksyjnej i brak reakcji na masaże.

Między poszczególnymi organami a odpowiednimi strefami refleksyjnymi powstaje sprzężenie zwrotne. Ucisk na odpowiedni punkt na skórze wyzwala energię życiową i aktywizuje siły witalne, dzięki czemu akupresura pozwala leczyć choroby wielu organów wewnętrznych, a najlepsze efekty daje łączenie akupresury z ziołolecznictwem, sokoterapią, tj. leczeniem sokami ze świeżych warzyw i owoców (niniejszy zeszyt przynosi na ten temat szersze opracowanie) oraz apiterapią, tj. leczeniem produktami i preparatami pszczelimi.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>