Lilia

Lilia biała (Lilium cancucum) to roślina wieloletnia, osiągająca wysokość od 30 do ponad 100 m. Wyrasta z okazałej, żółtej cebuli. Charakteryzuje ją okrągła łodyga zjajowato- lancetowatymi liśćmi i duże, piękne kwiaty, które w pełni rozkwitu podwijają się i odsłaniają pręciki. Z reguły występuje ich kilka lub kilkanaście (w zależności od odmiany) na jednej łodydze. W naturze występuje lilia złotogłów {Lilium martagoń), która jest pod całkowitą ochroną prawną. Rośnie w lasach, najchętniej bukowych, w zaroślach, na zboczach i łąkach górskich. Występuje w środkowej i wschodniej Europie, również w Polsce. Wiele form hodowlanych upiększa parki i ogrody. Wszystkie odmiany lilii kwitną od czerwca do sierpnia.

Gatunki pokrewne: lilia bulwkowata {Lilium bulbiferum) preferuje leśne polany i słoneczne, trawiaste zbocza, lilia tygrysia {Lilium tigrinum) w Polsce hodowana w parkach i ogrodach. Uwaga: w magii naturalnej można stosować wszystkie podane tutaj odmiany oprócz lilii złotogłów, która jest pod całkowitą ochroną prawną.

Energie ogólne: dodaje energii in, wpływa oczyszczają- co i wspomagająco: pobudza uczucie spokoju i szczęścia, sprzyja refleksji, otwiera na nowe wartości, przeobraża zło w czystą miłość.

Główne przesłanie: zrezygnuj z agresji i pretensji w stosunku do siebie i innych, a Twoje życie otworzy się na nowe wartości i nową jakość w miłości. Oddziaływanie psychiczne: usuwa wrażenie izolacji i wyobcowania, łagodzi agresję i zgorzknienie, ułatwia współpracę z innymi, podnosi szacunek w oczach własnych i otoczenia.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>