Marchew siewna na użytek wewnętrzny

Nasienie marchwi brane trzy razy dziennie (szczypta na końcu noża) pomaga w niedomodze wątroby, bólach i kurczach żołądka oraz jelit, nerwicy żołądka, zatrzymaniu moczu. Świeży sok. 50-500 g popijać rano i wieczorem w celach odżywczych, przy niespokojnym śnie, przeciw robakom (dzieciom dodawać wody). Na zaparcia. Kilogram marchwi gotować przez dwie godziny w litrze wody. Przepuścić przez maszynkę do mięsa. Spożywać porcjami w ciągu dnia.

Biegunka u dzieci. Podawać zupę marchwiową. Pól kg obranej i pokrojonej na kawałki marchwi gotować do miękkości w litrze wody z dodatkiem połowy łyżeczki soli morskiej. Przepuścić przez wyciskacz do jarzyn. Spożyć w ciągu 24 godzin.

Marchew jest wskazana dla niemowląt i dzieci chorych na białaczkę, dla dzieci z uczuleniem na białko, cierpiących na choroby alergiczne przewodu pokarmowego. W tych przypadkach stosuje się kurację w ciągu trzech miesięcy z 1-2 litrów zupy z marchwi dziennic. Po tym czasie włącza się do diety soki z selera, buraków czerwonych, jarzyn i owoców, m.in. sok z winogron, także miód. U starszych dzieci po sześciu miesiącach włącza się do diety gotowane jarzyny i sałatę zieloną. Natomiast rzadziej stosuje się mięso i produkty zbożowe.

Marchew leczy artretyzm, choroby nerek, stany przedrakowe. Popijać dziennie litr soku z marchwi z dodatkiem pół litra soku z selera. Przy raku jelita grubego dodawać sok z zielonych liści mniszka lekarskiego, pietruszki, buraka czerwonego i rzeżuchy. Po sześciu miesiącach dawać stopniowo sałatkę jarzynową i świeże owoce: wstrzymać się od jedzenia mięsa przez rok. Na zmianę diety organizm reaguje wzmożeniem stanu chorobowego, a dopiero później występuje faza powrotu do zdrowia. Organizm uwalnia się wówczas od toksyn powstałych przy złym metabolizmie.

Zupę z marchwi zaleca się ze względu na jej właściwości remineralizujące i odtruwające oraz zdolność przywracania w organizmie równowagi kwasowo- -zasadowej. Zupa taka wskazana jest dla osób otyłych. Ma ona właściwości moczopędne, poprawia krążenie krwi, pobudza czynności gruczołów wydzielania wewnętrznego.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>