Ochronny balkon

Jest to rytuał, który skutecznie będzie nas chronił przez okres od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Jeśli ktoś nie ma balkonu, może go praktykować w ogrodzie lub nawet w skrzynkach postawionych na parapecie okiennym. Oprócz funkcji ochronnej pełni on, nie mniej ważną, funkcję estetyczną. Najlepszą porą na tę praktykę jest wczesna wiosna, wtedy jednak, kiedy zasiane na balkonie roślinki nie wymarzną. Potrzebujemy do niej:

– opakowanie nasion kwiatów o białej barwie,

– opakowanie nasion kwiatów o czerwonej barwie,

– opakowanie nasion kwiatów o fioletowej barwie,

– odpowiedniej wielkości skrzynki balkonowe.

Jeśli należysz do osób, które nie mają szczególnego zamiłowania do ogrodnictwa lub po prostu brakuje Ci czasu na pielęgnowanie roślin, możesz posłużyć się już wyhodowanymi roślinami, każdej wiosny są w sprzedaży w dużym wyborze. Wtedy wystarczy tylko je zasadzić. Mogą to być kwiaty tego samego gatunku, na przykład surfinie występują we wszystkich wymienionych kolorach. Kwiaty sadzimy naprzemiennie, najpierw białe, potem czerwone, potem znów białe, po nich fioletowe i ponownie białe. Oprócz kwiatów w tych kolorach na balkonie nie powinny rosnąć żadne inne. Natomiast odcienie tych barw mogą być zróżnicowane.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>