Pelargonia

Pelargonia rabatowa (.Pelargonium hortorum) jest typową ros’liną ogrodową i mieszańcem kilku gatunków. Wielkość jej jest zróżnicowana, ponieważ są odmiany zarówno karłowate, jak i bardzo wysokie. Ma grube, mięsiste pędy, które silnie się rozgałęziają. Kwiaty, zebrane w gronach na długiej łodydze, są jednobarwne, ale o szerokim spektrum kolorów – czerwone, różowe, karminowe, łososiowe i białe. Liście mają kształt okrągły lub nerkowaty, są lekko owłosione, o karbowanych brzegach. Potarte wydzielają intensywny zapach. Kwitnie od maja do października.

Gatunki pokrewne: pelargonia bluszczolistna (Pelargonium hederaefolium) i pelargonia wielkokwiatowa (Pelargonium grandiflorum) występują w ogrodach, parkach i na balkonach. Uwaga: w magii naturalnej można stosować wszystkie podane tutaj odmiany.

Energie ogólne: dodaje energii in, wpływa oczyszczają- co i ochronnie: oczyszcza z negatywnych energii i chroni przed złem, wspomaga witalność, pomaga pokonywać przeszkody. Główne przesłanie: jeśli odnajdziesz swoją wewnętrzną siłę i odwagę, będziesz w stanie pokonać wszystkie trudności i osiągnąć wymarzony sukces w każdej dziedzinie życia.

Oddziaływanie psychiczne: dodaje entuzjazmu i odwagi, usuwa zwątpienie i zniechęcenie, pomaga pokonać strach i obawy, wspiera męstwo i hart ducha, pobudza ambicje. Używane części rośliny: płatki, kwiatostany, liście, cała naziemna część rośliny, korzenie. Zastosowanie w magii:

– miłosnej: uspokaja wzburzone emocje, usuwa lęk przed miłością i bliskością, otwiera na głębsze doznania zmysłowe, uaktywnia seksualnie. Stosuje się płatki, kwiatostany, całą naziemną część rośliny,

– sprawiedliwości i żniw: chroni przed niesprawiedliwością i nieprawością, pomaga unikać fałszywych i dwulicowych ludzi. Stosuje się kwiatostany, liście, całą naziemną część rośliny,

– mocy: przyciąga powodzenie i szczęśliwy los, umacnia wiarę w możliwość osiągnięcia sukcesu, ułatwia konstruktywne działanie. Stosuje się kwiatostany, liście, całą naziemną część rośliny,

– kończenia: ułatwia doprowadzenie spraw do pomyślnego końca, wspomaga wzrost prestiżu i społecznego uznania. Stosuje się kwiatostany, liście, całą naziemną część rośliny, korzenie.

Oddziaływanie zdrowotne: spalane suszone ziele pelargonii odstrasza insekty i odświeża powietrze. Płatków używa się do potpourri. Sok ze świeżej rośliny usuwa ból i swędzenie z miejsc po ugryzieniu owadów. Stosuje się płatki, kwiatostany, liście, całą naziemną część rośliny.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>