Rytuał zmian

Kobiety, uwikłane w koszmarne życie w ciągłym stresie i pośpiechu, jakie opisałam na początku tego rozdziału, często nie zdają sobie sprawy, że wystarczyłyby drobne zmiany, by ich życie wyglądało inaczej albo co gorsza obawiają się, że nawet najmniejsza zmiana zrujnuje ich życie, jakby było nie dość zrujnowane. Przywołany tu przeze mnie rytuał pozwala bezboleśnie przejść przez zmiany, a nawet przywołuje je, lecz w taki sposób, by nie były one bolesne, negatywne i trudne. Praktykę tę wykonywać można w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca. Mogą ją również stosować mężczyźni, ale w męskim wykonaniu powinna ona odbywać się w pierwszą niedzielę miesiąca. Przed rozpoczęciem rytuału należy zgromadzić następujące akcesoria:

– suszone płatki nagietka,

– suszone kwiatostany stokrotki,

– suszone liście dzikiej róży,

– suszone, naziemne części wrzosu,

– zielona świeca,

– olejek jaśminowy,

– kociołek do spalania ziół,

– niewielka zielona lub kryształowa buteleczka z korkiem,

– około 100 ml niechlorowanej wody.

Najpierw zapal świecę, a następnie ustaw kociołek w bezpiecznym miejscu, tak by podczas wykonywania rytuału nie było zagrożenia pożarem. Wrzuć do kociołka wszystkie kwiaty i podpal je. Uzyskany ze spalania popiół podziel na trzy równe części. Jedną z nich wrzuć do wody wlanej uprzednio do buteleczki, zakorkuj i zamieszaj. Trzymaj w chłodnym miejscu i co dzień pij po trzy krople (możesz dodawać je do herbaty, kawy lub spożywać bezpośrednio). Drugą część popiołu wysyp w czterech rogach mieszkania. Teraz zgaś świecę i zachowaj ją. Trzecią część popiołu przechowaj do najbliższego nowiu Księżyca. Kiedy on nadejdzie, wieczorem przygotuj kąpiel, zapal ponownie świecę, wiej do wody odrobinę olejku jaśminowego i wsyp resztę popiołu. Zanurz się w tak przygotowanej kąpieli na 10-20 minut. Rytuał możesz powtórzy w kolejny poniedziałek (niedzielę), nie szybciej jednak niż po upływie miesiąca.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>