Wskazania lecznicze kapusty na podstawie danych francuskich

– Biegunka. Stosować przez całą dobę okłady z kapusty. Spożywać kapustę długo gotowaną i popijać wywar. Spożywać sok gotowany z borówki czarnej i pyłek kwiatowy. Przyczyną może być: nieodpowiedni zestaw pokarmów, zatrucie polekowe. O wyborze środka ziołowego decyduje lekarz. Bardzo korzystnie działa syrop z niedojrzałych orzechów włoskich drobno posiekanych i zasypanych cukrem. Zażywać pół łyżeczki co godzinę.

– Ból głowy (silny i uporczywy). Przyłożyć dwa liście do czoła i 3 liście na kark na 4 godziny lub na całą noc. Przyłożyć liście do strefy wątroby.

– Bronchit. Postępować jak przy astmie. (Patrz pkt. 6).

– Ból lędźwiowy (postrzał). Przyłożyć 3 warstwy z liści na 4 godziny lub na noc. Kontynuować aż do uśmierzenia bólu. Konsultować u lekarza.

– Bóle reumatyczne, bóle mięsni, dna. Przykładać liście. Popijać sok.

– Bóle żołądkowe, jelitowe. (Jak pkt. 8).

– Choroba serca. Przykładanie miejscowe liści zmniejsza przekrwienie i normalizuje krwiobieg. Zostawić 3 liście na kilka godzin. Jest to leczenie pomocnicze.

– Czyrak, ropień, wąglik. Przykładać surowe liście na 2 do 4 godzin lub na całą noc, aż do elimjnacji ropienia. Popijać świeży sok i jeść kapustę surową lub duszoną.

– Diabetes mellitus (cukrzyca). Popijać do dwóch szklanek soku dziennie. Spożywać cebulę. Stosować liście pelargonii.

– Dermaloza. choroba skórna (Patrz liszaje, egzemy, opryszczki).

– Dna-artretyzm. (Patrz bóle reumatyczne).

– Egzemy. Stosować okłady z kapusty przez 1 miesiąc, godzinę dziennie. O ile egzema jest sucha, należy uprzednio oliwić każdy liść. Jeść kapustę surową i duszoną. Popijać świeży sok.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>